Data publikacji: 2018-10-29
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Zimowe podjadanie
Kategoria: Zdrowie, LIFESTYLE
Jesienią i zimą trudniej jest nam utrzymać w ryzach poczucie głodu. Częściowo są za to odpowiedzialne atawizmy – organizm czuje potrzebę gromadzenia zapasów na trudne chwile przednówka, mimo że od lat w tym czasie nie cierpimy niedożywienia, częściowo jesienny spadek nastroju.
Jesień i zima to okres, kiedy trudniej jest nam utrzymać w ryzach poczucie głodu. Częściowo są za to odpowiedzialne atawizmy – organizm czuje potrzebę gromadzenia zapasów na trudne chwile przednówka, mimo że od lat w tym czasie nie cierpimy niedożywienia, częściowo jesienny spadek nastroju. Efekt – podjadamy na potęgę, co może skutkować nie tylko wzrostem wagi, ale również nieprzyjemnymi objawami ze strony układu pokarmowego. A wtedy najlepiej sięgnąć po Ircolon Gastro.
Gdy tylko dzień zaczyna się robić krótszy, a termometr pokazuje niższe temperatury, nasz organizm sygnalizuje – jestem głodny i mam ochotę na coś konkretnego! Żadne owocowe koktajle czy sałatki greckie – ma być konkret. Porządny kotlet, gorąca zawiesista zupa, a batonik czekoladowy będzie do tego wszystkiego miłym dodatkiem – najlepiej w środku nocy, gdy budzi nas poczucie głodu, a przecież głodni nie zaśniemy.
Dlaczego tak się dzieje? Czy po prostu o tej porze stajemy się bardziej leniwi i mniej chce nam się przestrzegać zasad zbilansowanego odżywiania? Jest w tym zapewne odrobina prawdy, ale to nie jest jedyny powód naszego nadmiernego apetytu i chęci do podjadania.
Jesienią i zimą często dotyka nas jesienny spadek nastroju. W tym okresie cierpimy na niedosyt światła dziennego – często wychodzimy z domu i do niego wracamy, gdy jest już ciemno. Z tego powodu utrzymuje się podwyższony poziom melatoniny, co powoduje senność i apatię i może mieć wpływ na zwiększenie naszego apetytu, a w konsekwencji – wagi. Brak światła dziennego wpływa też na nasze samopoczucie – spada poziom serotoniny, hormonu szczęścia, dlatego chętniej sięgamy po słodkie przekąski.
A co zrobić, gdy już pozwolimy sobie na jesienne obżarstwo, po którym buntuje się nasz układ pokarmowy? Tłustsze jedzenie i nadmiar słodkich przekąsek mogą spowodować biegunkę, zaparcia i bóle brzucha… Warto wtedy sięgnąć po lek regulujący działanie układu pokarmowego, taki jak Ircolon Gastro, którego substancją czynną jest trimebutyna.
Ircolon Gastro to lek „inteligentny” – w zależności od stanu pacjenta (biegunka lub zaparcie powiązane z bólem brzucha) łączy się z odpowiednimi receptorami i reguluje perystaltykę przewodu pokarmowego. Nie działa więc silnie przeczyszczająco ani zapierająco. Zwalcza przez to przyczyny dolegliwości, a nie tylko objawy1.
Ircolon Gastro ma działanie kompleksowe – jest dobrą rekomendacją nie tylko w bólu brzucha, ale także współwystępujących dolegliwościach.
Zalety terapii lekiem Ircolon Gastro:
• Działanie regulujące perystaltykę przewodu pokarmowego, nie działa gwałtownie.
• Działanie dwukierunkowe – może być rekomendowany zarówno pacjentom zgłaszającym biegunki, jak i zaparcia
• Działanie kompleksowe – zmniejsza nasilenie wielu dolegliwości ze strony układu pokarmowego (biegunki, zaparcia, bóle brzucha, uczucie pełności po posiłku, nudności, wzdęcia)
• Szybki efekt terapeutyczny – lek zaczyna działać już po 30 minutach od podania.
Ircolon Gastro (lek OTC) jest dostępny w aptekach bez recepty, w cenie około 11,30 złotych za opakowanie zawierające 10 tabletek.
1. Charakterystyka Produktu Leczniczego Ircolon Gastro, tabletki
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Hashtagi: #Zdrowie #LIFESTYLE