Data publikacji: 2015-11-17
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Wiedza na wagę zdrowia
Kategoria: Zdrowie, LIFESTYLE
Nie lubimy rozmawiać, ani myśleć o chorobach i trudno się temu dziwić. Niestety także one są częścią życia, czy tego chcemy, czy nie. Możemy jednak starać się minimalizować ryzyko ich wystąpienia, aczkolwiek nie mamy gwarancji, że nigdy nas nie dotkną.
Nie lubimy rozmawiać, ani myśleć o chorobach i trudno się temu dziwić. Niestety także one są częścią życia, czy tego chcemy, czy nie. Możemy jednak starać się minimalizować ryzyko ich wystąpienia, aczkolwiek nie mamy gwarancji, że nigdy nas nie dotkną. Dlatego dobrze jest badać się regularnie – do czego zachęca Nationale-Nederlanden w kampanii „Cieszę się, że to zrobiłem/łam – i wiedzieć, z czym się ewentualnie mierzymy.
Świadomość zdrowotna Polaków
Zdaniem ekspertów wielu chorób można uniknąć lub ograniczyć ryzyko ich wystąpienia. Jak wynika za raportu „Miej serce do zdrowia” – przygotowanego przez Nationale-Nederlanden – zdaniem Polaków mężczyźni najczęściej umierają na zawał serca (53%) oraz raka (32%). Bardziej jednak obawiają się raka – dotyczy to 41% respondentów. Z kolei prawie 3/4 Polek uważa choroby nowotworowe za główną przyczynę śmierci kobiet.
Wiemy, jak wiele wysiłku kosztuje przełamanie wewnętrznych barier przed diagnozą. Ale wynik badania niczego nie zmienia – nie czyni nas ani zdrowszymi, ani bardziej chorymi. To tylko niezbędna wiedza, na temat stanu zdrowia własnego organizmu, która jest potrzebna do ewentualnego podjęcia dalszych działań. Należy zaznaczyć, że odpowiednio wczesne rozpoznanie choroby może uratować życie lub skrócić proces leczenia. Dlatego wspólnie z naszymi ambasadorami zachęcamy wszystkich Polaków do pokonania lęku przed profilaktyką nowotworową i badaniami – komentuje Marta Maszewska-Danielewicz, Dyrektor ds. Komunikacji z Klientem w Nationale-Nederlanden.
Profilaktyka
Ogromne znaczenie w zapobieganiu chorobom mają regularne badania okresowe. Co ciekawe ponad 50% Polaków w ciągu ostatniego roku zgłosiła się na nie. Potwierdza to, że nasilona dyskusja na temat profilaktyki chorób nowotworowych przynosi zamierzony efekt. W przeciwdziałaniu różnym chorobom skuteczna jest także aktywność fizyczna, bowiem pozwala utrzymać ciało w dobrej kondycji. Jednak tylko 24% kobiet i 30% mężczyzn regularnie go uprawia. Trzecim korzystnym czynnikiem jest zdrowa i zbilansowana dieta, która wpływa na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Aż 7 na 10 pań w badaniu zadeklarowała, że sięga po wartościową żywność. W przypadku panów stanowi to natomiast jedynie 40%. Ważne jest również pozytywne nastawienie do życia oraz profilaktyka finansowa, która w razie niespodziewanych zdarzeń pozwala skupić się na szybkim powrocie do zdrowia, zamiast martwić się o środki na leczenie.
Miej serce do zdrowia
W raporcie z kolei zawarto ciekawe obserwacje dotyczące znajomości i stosowania przez Polaków zasad profilaktyki zdrowotnej. W jego treści Nationale-Nederlanden obala także wiele innych mitów na temat chorób serca oraz nowotworów. Natomiast dzięki wsparciu ekspertów jest on źródłem merytorycznej wiedzy na temat sposobów obniżenia ryzyka schorzeń sercowych i rakowych.
Ze szczegółami kampanii można zapoznać się na stronie www.cieszesie.pl, gdzie można także pobrać raport "Miej serce do zdrowia".
źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Hashtagi: #Zdrowie #LIFESTYLE