Zdrowie

Uraz, kontuzja? Szybko ugaś ból i stan zapalny stosując Elmetacin!

Uraz, kontuzja? Szybko ugaś ból i stan zapalny stosując Elmetacin!
Materiał prasowy Uraz, kontuzja? Szybko ugaś ból i stan zapalny stosując Elmetacin! Wiosenne miesiące sprzyjają aktywności fizycznej. Chętnie wsiadamy na rower, zakładamy rolki, biegamy, ruszamy

Materiał prasowy

Uraz, kontuzja? Szybko ugaś ból i stan zapalny stosując Elmetacin!
Wiosenne miesiące sprzyjają aktywności fizycznej. Chętnie wsiadamy na rower, zakładamy rolki, biegamy, ruszamy na górskie wędrówki, czy organizujemy piesze wycieczki. O urazy i kontuzje w takich sytuacjach nietrudno. Stłuczenie, zwichnięcie, naderwanie ścięgna lub wiązadeł…jak ich uniknąć i co robić w przypadku kontuzji?

Trenuj bezpiecznie!
Często mówimy, że regularny wysiłek fizyczny ma zbawienny wpływ na nasz organizm. Poprawia wydolność organizmu, sylwetkę, samopoczucie. Jednak pamiętajmy również o tym, że uprawianie sportów może zakończyć się także… poważną kontuzją! Nieprawidłowe przygotowanie do ćwiczeń, brak rozgrzewki, praca na nieodpowiednim sprzęcie to jedne z czynników, które przyczyniają się do powstawania urazów w trakcie treningu.
Czy wiesz, że jeden krok podczas biegu angażuje ok. 200 mięśni? Zazwyczaj kiedy planujemy jogging nie zdajemy sobie z tego sprawy. Jeśli dopiero co rozpoczynasz swoją przygodę z bieganiem, a już po cichu marzysz by wziąć udział w zawodach – nie tędy droga!
Intensywne treningi odłóż na później. Stopniowo zwiększaj tempo i dystanse. Zadbaj również o odpowiednie obuwie dopasowane do wagi i twojej indywidualnej biomechaniki. Zwłaszcza, gdy biegamy po twardym podłoży jak beton lub kostka brukowa potrzebna jest dobra amortyzacja. Również wszelkie wady stóp przyczyniają się do zwiększenia ryzyka urazów, więc zanim założysz sportowe buty i rozpoczniesz biegowy trening sprawdź czy masz stopę neutralną, pronującą czy supinującą. Odchylenia kątowe w stawie skokowym powodują, że inne stawy są nierównomiernie obciążone i bardziej narażone na przeciążenia i kontuzje.
Podstawowym elementem treningu jest odpowiednia rozgrzewka, która przyspiesza wdrażanie organizmu do wysiłku fizycznego. Powinna trwać minimum 10 minut i obejmować wszystkie partie ciała, ze szczególnym uwzględnieniem stawów: skokowych, kolanowych, barkowych, szyjnych i biodrowych. Drugim bardzo ważnym etapem, który powinien zakończyć trening jest wykonanie kilkunastominutowego schładzania i statycznego rozciągania mięśni, więzadeł i ścięgien.
Elmetacin… gasi ból i stan zapalny!

A to już wiesz?  Spotkania dla osób HIV+ w Toruniu

Co zrobić, gdy dojdzie do urazu bądź kontuzji? Sięgnij po sprawdzony sposób jakim jest działający miejscowo lek Elmetacin!

Elmetacin to lek w postaci aerozolu do stosowania miejscowego. Substancją czynną preparatu jest indometacyna, niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), która wykazuje działanie:
• przeciwbólowe
• przeciwzapalne
• przeciwobrzękowe

Elmetacin przeznaczony jest do miejscowego leczenia bólu i stanu zapalnego:
• w wyniku ostrych kontuzji i urazów np.: skręcenia, stłuczenia, zwichnięcia
• w obrębie tkanek miękkich np.: stawów, ścięgien i torebek stawowych
• zaostrzeniach choroby zwyrodnieniowej stawów (ChZS)

Dzięki działaniu w miejscu występowania bólu i stanu zapalnego Elmetacin charakteryzuje się wysoka skutecznością w działaniu przeciwbólowymi i przeciwzapalnym a dodatkowo b. dobrą tolerancją i wysokim poziomem bezpieczeństwa stosowania.
Elmetacin aerozol jest wygodny w użyciu. Praktyczny aerozol zapewnia komfort stosowania. Nie wymaga wcierania w miejscu po aplikacji.
Sposób stosowania: miejscowo 3-5 razy na dobę, na zmieniony chorobowo obszar skóry.
Elmetacin to lek OTC – dostępny jest w aptece bez recepty.
Cena: 29,99zł

Dossier produktu:
Elmetacin® 10 mg/1g, 1% roztwór, aerozol do stosowania zewnętrznego. Skład jakościowy i ilościowy: 1 g roztworu zawiera 10mg indometacyny (indometacinum) . Pełny wykaz substancji pomocniczych patrz punkt 6.1 ChPL.
Postać farmaceutyczna: przezroczysty, żółto- zielony roztwór, aerozol do stosowania zewnętrznego.
Wskazania do stosowania: do objawowego, miejscowego stosowania w leczeniu bólu spowodowanego: stanami zapalnymi powstałymi w wyniku ostrych kontuzji, urazów (skrecenia, zwichnięcia, stłuczenia: stanem zapalnym tkanek miękkich, np. zapalenie ścięgien i pochewek ścięgnistych , torebek stawowych, zesztywnienie stawu barkowego: zaostrzenie choroby zwyrodnieniowej stawów. Jeśli objawy trwają dłużej niż 3 dni pacjent, powinien skontaktować się z lekarzem.
Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną w punkcie 6.1 ChPL lub na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Nie należy stosować na otwarte rany, skórę zmienioną zapalnie lub zakażoną, wyprysk, błony śluzowe, gałki oczne. Ostatni trymestr ciaży (patrz punkt 4.6 ChPL). Nie należy stosować produktu leczniczego Elmetacin® u dzieci i młodzieży, ponieważ brak jest wystarczających badań dotyczących stosowania produktu leczniczego w tej grupie wiekowej. U pacjentów z chorobą wrzodową żołądka lub jelit, produkt leczniczy Elmetacin® może być stosowany jedynie w przypadku istotnych wskazań powodujących konieczność takiej terapii i tylko po wnikliwym rozważeniu przez lekarza korzyści i zagrożeń.
Podmiot odpowiedzialny: STADA Arzneimittel AG, Stadastrasse 2-18, 61118 Bad Vilbel, Niemcy.

A to już wiesz?  Czy dieta przyszłej mamy może „zaprogramować” lepszy rozwój dziecka?

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy