Wiadomości branżowe

Twoje dziecko ma przekrwione oczy? Jak sobie z tym poradzić?

Twoje dziecko ma przekrwione oczy? Jak sobie z tym poradzić?
Żłobki, przedszkola i szkoły są skupiskami dzieci, gdzie dużo łatwiej o złapanie infekcji. Również infekcje oczu, które są zakaźne, jak zapalenie spojówek, bardzo łatwo się przenoszą z dziecka na dziecko. Przyczyny zaczerwienienia oczu u dzieciPrzyczyną infekcji oczu u dziecka mogą być różne wirusy i bakterie, towarzyszące innym infekcjom dziecięcym (np. przeziębienie, zapalenie uszu). Nie można ich lekceważyć, bo nieleczone mogą uszkodzić rogówkę lub pogorszyć wzrok malucha. Najczęściej dzieci chorują na zapalenie spojówek i jęczmień oczny. Jeżeli dziecko ma przekrwione oczy, należy udać się do lekarza. Mimo, iż zapalenie spojówek nie jest zazwyczaj groźne i jeżeli podejmiemy leczenie, nie grozi pogorszeniem widzenia u dziecka, jednak należy zawsze konsultować z pediatrą lub okulistą dziecięcym sposób postępowania w trakcie choroby. Lekarz będzie mógł wtedy również wykluczyć inne przyczyny zaczerwienienia oczu. Może nas na przykład skierować do alergologa. Często alergie są przyczyną zaczerwienienia oczu, nawet bez zapalenia spojówek. Nie należy

Żłobki, przedszkola i szkoły są skupiskami dzieci, gdzie dużo łatwiej o złapanie infekcji. Również infekcje oczu, które są zakaźne, jak zapalenie spojówek, bardzo łatwo się przenoszą z dziecka na dziecko.

Przyczyny zaczerwienienia oczu u dzieci

Przyczyną infekcji oczu u dziecka mogą być różne wirusy i bakterie, towarzyszące innym infekcjom dziecięcym (np. przeziębienie, zapalenie uszu). Nie można ich lekceważyć, bo nieleczone mogą uszkodzić rogówkę lub pogorszyć wzrok malucha. Najczęściej dzieci chorują na zapalenie spojówek i jęczmień oczny. Jeżeli dziecko ma przekrwione oczy, należy udać się do lekarza. Mimo, iż zapalenie spojówek nie jest zazwyczaj groźne i jeżeli podejmiemy leczenie, nie grozi pogorszeniem widzenia u dziecka, jednak należy zawsze konsultować z pediatrą lub okulistą dziecięcym sposób postępowania w trakcie choroby. Lekarz będzie mógł wtedy również wykluczyć inne przyczyny zaczerwienienia oczu. Może nas na przykład skierować do alergologa. Często alergie są przyczyną zaczerwienienia oczu, nawet bez zapalenia spojówek. Nie należy również zapominać o tym, że dzieci czasami niedostatecznie dbają o higienę rąk i podrażnienie może być wynikiem potarcia oczu brudną ręką. Może je również spowodować woda na basenie, jeżeli nasze dziecko uczęszcza na takie zajęcia.

Leczenie ? krople do oczu bez recepty

Można zakupić w aptece bezpieczne krople do oczu bez recepty, które będą zawierały nagietek i świetlik lekarski. Rośliny te wykazują działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, więc lecząc chorobę, jednocześnie zredukują zaczerwienienie, uczucie pieczenia, swędzenia i ból. Dzięki temu dziecko nie będzie tarło oczu i dodatkowo ich podrażniało. Warto zainwestować dla dziecka w krople, które będą miały higieniczną aplikację, aby zminimalizować ryzyko wniknięcia dodatkowych bakterii (np. Homeoptic). Krople do oczu bez recepty dostępne w aptece, które można aplikować dzieciom, nie będą szczypać dziecka w oczy podczas zakraplania.

A to już wiesz?  Tylko i aż 1% - dołącz do Przyjaciół Świata

Jak zapobiegać podrażnieniom oczu u dzieci

Najważniejszym działaniem jest nauka dziecka, aby nie tarło oczu oraz częste mycie rąk. Można też uczyć dziecko, aby w przedszkolu używało tylko swojego ręcznika, poduszki i kocyka.


dostarczył infoWire.pl

Źródło Starcom. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy