LIFESTYLE Zdrowie

Sen – naturalny sposób na urodę. Cotton&Co. Podpowiada

Sen – naturalny sposób na urodę. Cotton&Co. Podpowiada
Dobry sen wpływa nie tylko na nasze zdrowie, ale też przyczynia się do regeneracji cery. Osoby, które się nie wysypiają, mają więcej zmarszczek i szybciej się starzeją. Zadbajmy więc o nasz zdrowy sen i cieszmy się młodością przez długie

Data publikacji: 2016-05-13
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Sen – naturalny sposób na urodę. Cotton&Co. Podpowiada
Kategoria: Zdrowie, LIFESTYLE

Dobry sen wpływa nie tylko na nasze zdrowie, ale też przyczynia się do regeneracji cery. Osoby, które się nie wysypiają, mają więcej zmarszczek i szybciej się starzeją. Zadbajmy więc o nasz zdrowy sen i cieszmy się młodością przez długie lata.

Sen – naturalny sposób na urodę. Cotton&Co. Podpowiada Zdrowie, LIFESTYLE - Dobry sen wpływa nie tylko na nasze zdrowie, ale też przyczynia się do regeneracji cery. Osoby, które się nie wysypiają, mają więcej zmarszczek i szybciej się starzeją. Zadbajmy więc o nasz zdrowy sen i cieszmy się młodością przez długie lata.

Dobry sen wpływa nie tylko na nasze zdrowie, ale też przyczynia się do regeneracji cery. Osoby, które się nie wysypiają, mają więcej zmarszczek i szybciej się starzeją. Zadbajmy więc o nasz zdrowy sen i cieszmy się młodością przez długie lata.

Skóra zapamiętuje to, co z nią robimy. Jeśli odpowiednio o nią zadbamy i właściwie będziemy pielęgnować, będzie wyglądała dłużej młodo i jędrnie. Komórki naszego ciała zaczynają zanikać około 25 roku życia, a około 30 zaczynamy dostrzegać pierwsze zmarszczki. Na ich pojawienie się mają także wpływ stres, tryb życia, zanieczyszczenie środowiska, częste opalanie się, niestosowanie filtrów przeciwsłonecznych oraz błędy żywieniowe. Oczywiście wpływ na kondycję i jędrność skóry ma wiele czynników. Duże znaczenie mają uwarunkowania genetyczne, ale też to, w jaki sposób ją traktujemy.

Z pomocą przychodzą nam zabiegi medycyny estetycznej. Te jednak, w zależności od rodzaju problemów z cerą, mogą wiązać się z dużymi wydatkami. Możemy jednak zapobiegać i znacznie spowalniać procesy starzenia, choćby poprzez odpowiednią pielęgnację cery na co dzień i dbanie o swój organizm.

Sen to… uroda

Wpływ na kondycję skóry oraz zachodzące wraz z wiekiem procesy starzenia ma jakość i długość naszego snu. Naukowcy pod przewodnictwem dr Elmy Baron, dermatologa w ośrodku badawczym Skin Study Center przy Szpitalu Uniwersyteckim w Cleveland i naukowca Uniwersytetu Case Western Reserve udowodnili, że osoby, śpiące krótko szybciej się starzeją. Oceniono kondycję skóry 60 kobiet w wieku od 30 do 49 lat, z których połowa deklarowała niewystarczającą ilość godzin snu w ciągu doby. Okazało się, że tkanka skórna kobiet niewysypiających się miała dwa razy więcej oznak starzenia się, takich jak zła elastyczność i niewłaściwe napięcie, zmarszczki oraz przebarwienia.

A to już wiesz?  Hiszpańskie oliwki polecają się na zdrowe przekąski

Zdaniem naukowców organizm wypoczętych kobiet lepiej radzi sobie także ze stresorami i czynnikami degradującymi komórki skóry. U kobiet, które źle i krótko sypiały, zauważono też wolniejszą regenerację skóry po oparzeniach słonecznych. Zaczerwienienie utrzymywało się u nich powyżej 72 godzin, a ich ciało miało problemy z pozbyciem się stanu zapalnego. Regeneracja u uczestniczek wysypiających się przebiegała o 30% szybciej. Zauważono także, że osoby, które śpią krótko, miały wyższy wskaźnikiem masy ciała BMI. Problem ten zaobserwowano u 44% uczestniczek niedosypiających.

Sposób na wysypianie się

6 godzin to minimum, aby nasz organizm miał czas się zregenerować, a idealnie jeśli przeznaczymy na to 8 godzin. Ważne, aby w sypialni panowała cisza i ciemność podczas całego okresu snu. Najlepszym rozwiązaniem będą zaciemniające rolety lub grube, nieprzepuszczające światła zasłony. Dobrze, aby w pomieszczeniu była niezbyt wysoka (18-21 st. C) temperatura i obowiązkowo wietrzmy je przed snem. 3 godziny przed położeniem się do łóżka nie uprawiajmy sportów, nie jedzmy ciężkostrawnych posiłków oraz starajmy się wyciszyć emocje. Ciepła kąpiel przed snem wpływa na lepsze zasypianie.

Jak sobie pościelesz

W łóżku spędzamy średnio 30% swojego życia, dlatego tak ważne jest, aby było ono wygodne. Kluczową rolę odgrywa w nim materac. Niewygodny spowoduje, że będziemy odczuwali ból kręgosłupa, a przez to nie wypoczniemy. Powinien zapewniać odpowiednie wsparcie dla naszego ciała w zależności od różnego nacisku poszczególnych jego części oraz właściwą cyrkulację powietrza. Szukając materaca idealnego, zwróćmy uwagę z czego jest on zrobiony – naturalne materiały, takiej jak bawełna, wełna, kaszmir czy jedwab pozwolą naszej skórze oddychać. Na rynku dostępnych jest mnóstwo rodzajów oraz wariantów materacy – od piankowych po sprężynowe.

Te najlepsze układają się odpowiednio pod naszym ciałem, dzięki temu, że mają różne strefy twardości i każdą sprężynę zamkniętą w osobną kieszeń (dotyczy materaca kieszeniowego). To rozwiązanie sprawia, że sprężyny są uciskane włącznie tam gdzie leży osoba, co pozwala także na samodzielny ruch pomiędzy obiema stronami łóżka. Metalowa obręcz umieszczona wokół brzegów materaca gwarantuje spójność całej konstrukcji. Rozwiązanie to sprawdza się nie tylko w przypadku, kiedy śpią na nim dwie osoby, co umożliwia zdrowy sen.Chcąc dokonać najlepszego wyboru, warto poradzić się specjalistów i osób związanych zawodowo doborem łóżek i materacy. Przykładem takiej rzetelnej firmy, która prowadzi szkolenia z zakresu doboru łóżek i wyposażenia sypialni jest Cotton&Co., mająca w ofercie angielskie łóżka i ręcznie szyte materace, spełniające standardy National Bed Federation.

A to już wiesz?  Dlaczego higiena jamy ustnej u najmłodszych jest tak ważna?

Więcej: www.cottonco.pl

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Sen – naturalny sposób na urodę. Cotton&Co. Podpowiada Zdrowie, LIFESTYLE - Dobry sen wpływa nie tylko na nasze zdrowie, ale też przyczynia się do regeneracji cery. Osoby, które się nie wysypiają, mają więcej zmarszczek i szybciej się starzeją. Zadbajmy więc o nasz zdrowy sen i cieszmy się młodością przez długie lata.
Hashtagi: #Zdrowie #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy