Metoda 6/15 Sprzątanie

Porządek lubi każdy, sprzątać już niekoniecznie – Kwadrans dla domu i wszędzie jest czysto! Twój plan sprzątania metodą 6/15

Porządek lubi każdy, sprzątać już niekoniecznie – Kwadrans dla domu i wszędzie jest czysto! Twój plan sprzątania metodą 6/15
Informacja prasowa Kwadrans dla domu i wszędzie jest czysto! Twój plan sprzątania metodą 6/15 VORWERK POLSKA Porządek lubi każdy, sprzątać już niekoniecznie. Zwłaszcza, gdy wspomnimy

Informacja prasowa

Kwadrans dla domu i wszędzie jest czysto!

Twój plan sprzątania metodą 6/15
VORWERK POLSKA

Porządek lubi każdy, sprzątać już niekoniecznie. Zwłaszcza, gdy wspomnimy czasy dzieciństwa, kiedy każdemu domownikowi delegowane były obowiązki w ramach wielkiego, sobotniego sprzątania, które i tak zajmowało połowę weekendu. Skończ z tym raz na zawsze i w myśl zasady „często a krótko” wprowadź w swoim domu popularną metodę 15 na 6. Wystarczy bowiem każdego dnia poświęcić zaledwie kwadrans na porządki, by dom był zadbany cały czas. Nie wiesz od czego zacząć? Oto gotowy harmonogram sprzątania wraz z praktycznymi wskazówkami, które usprawnią cały proces!

Zanim zaczniesz wdrażać w życie tę popularną metodę sprzątania pamiętaj o kilku zasadach:

• Zadbaj o odpowiednie wyposażenie, które będzie pod ręką – ścierki trzymaj razem z środkami czystości (najlepiej przeznaczonymi do konkretnych pomieszczeń), a odkurzacz i odpowiednie końcówki przechowuj w jednym pudełku, tak by z 15 minut dla czystości domu nie tracić ani minuty na zgromadzenie akcesoriów!
• Włącz stoper albo minutnik – zobaczysz jak to motywuje, a po kilku dniach przekonasz się jak wiele czynności jesteś w stanie wykonać w tak krótkim czasie!
• Wyeliminuj rozpraszacze – na czas sprzątania nie przygotowuj sobie filiżanki kawy, wyłącz telewizor, skup się tylko na sprzątaniu.
• Pamiętaj, że w zakres 15 minut na sprzątanie danego pomieszczenia nie wchodzą czynności, które nie tylko ze względu na ład, ale i higienę wymagają codziennego wykonywania, tj. włączanie zmywarki, wynoszenie śmieci, wycieranie blatów i stołu, ścielenie łóżka.

Początek tygodnia dla stref relaksu
Poniedziałek i wtorek niech będą czasem na porządkowanie miejsc wypoczynku w salonie, sypialni czy pokojach dzieci. W salonie uporządkuj przedmioty na półkach, posegreguj prasę, czy piloty do urządzeń elektronicznych. Dokładnie posprzątaj sofę. Tu przyda się odpowiednia szczotka w odkurzaczu. W niezwykłą elektroszczotkę do tapicerek wyposażony jest na przykład nowy na polskim rynku system do utrzymania czystości Kobold VB100. Szczotki zastosowane w elektroszczotce systemu obracają się w przeciwnych kierunkach, obluzowując we włóknach kurz, okruchy czy sierść zwierząt, które od razu są zasysane i nie wirują w powietrzu! Jeśli we wtorek planujesz porządki w sypialni nie odłączaj elektroszczotki do tapicerek. Podłącz do niej końcówkę do czyszczenia materaców – także dostępną w systemie Kobold VB100, a w mgnieniu oka odświeżysz pokrowiec materaca. Zmień pościel, schowaj do szafy ubrania, uporządkuj stoliki nocne i sypialnia czysta!

A to już wiesz?  Świąteczne przygotowania bez bólu kręgosłupa

Łazienkowa środa, kuchenny czwartek
Środek tygodnia to dobry czas na poświęcenie uwagi kuchni i łazience. Środowy kwadrans dla porządku w łazience przeznacz na umycie toalety, wanny i umywalki, przetarcie płytek, uzupełnienie środków czystości w dozownikach czy wymianę ręczników. To naprawdę nie zajmie dłużej niż 15 minut z zegarkiem w ręku i odpowiednim sprzętem w jej zasięgu! Z kolei, czwartek w kuchni rozpocznij od inwentaryzacji lodówki (od razu możesz zrobić listę weekendowych zakupów). Wyczyść kuchnię, uporządkuj małe AGD – niech na Twoim blacie zapanuje ład.

Bye, bye kurze – na dole i na górze
Koniec tygodnia roboczego to dobry moment, aby pożegnać się z kurzem w całym domu. Zacznij od tego na meblach i lustrach. Możesz oczywiście wyposażyć się w klasyczne ściereczki i środki do walki z kurzem (te z mikrofibry świetnie zatrzymujące kurz, a takie, które czyszczą i jednocześnie polerują lustra przyspieszą pracę). Są jednak na rynku nowoczesne odkurzacze, które dzięki wyposażeniu w specjalne końcówki usuwają kurz nie tylko z podłogi, ale i z wyższych, trudno dostępnych miejsc w całym domu. Taki też jest wspomniany system Kobold VB100. Długa i elastyczna, teleskopowa rura usunie pajęczyny z sufitów, lamp, karniszy i to bez rozstawiania drabiny. Dołączona do niej wyjątkowa końcówka Flexo ze specjalną podkładką czyszczącą jednym ruchem usunie kurz z dużych powierzchni, na przykład z półek i szafek, a po zdjęciu podkładki jest gotowa do czyszczenia delikatnych powierzchni jak zasłony czy nawet ubrania. Dzięki wąskim końcówkom kurz nie ukryje się pod żadną listwą. Szczególnie warta uwagi w kontekście usuwania kurzu jest z kolei końcówka Soft, czyli tzw. kwiatek, która nadaje się do nawet najbardziej delikatnych powierzchni jak komputer czy szklane lampy. Pamiętając o zasadzie trzymania wszystkich końcówek od odkurzacza w jednym miejscu, takie usuwanie kurzu w całym domu naprawdę jesteś w stanie wykonać w 15 minut!

A to już wiesz?  Czy porządki w zgodzie z naturą są równie skuteczne, co używanie sprawdzonych detergentów? Dom bliżej natury – sprawdź, jak sprzątać ekologicznie

Sobota dzień (tylko) mopa
Ostatni dzień porządków metodą 6/15 poświęć na dopieszczenie podłóg. Zacznij od odkurzania – pamiętaj o zasadzie odkurzania pomieszczeń od góry do dołu, następnie wyczyść podłogi na mokro. Zastanawiasz się jak przy tym zadaniu maksymalnie zaoszczędzić czas? Postaw na mop parowy – nie będzie konieczności wymiany wody w wiadrze i wykręcania ścierek. Najbardziej optymalny będzie jednak wybór rozwiązania typu 2 w 1, czyli odkurzania i mycia podłóg w tym samym czasie! Innowacyjna przystawka 2-w-1 od Kobold, wyposażona w wymienne, dostosowane do różnych powierzchni nakładki materiałowe oraz zbiornik na wodę, gwarantuje takie rozwiązanie. Nakładka materiałowa jest automatycznie nawilżana wodą ze specjalnym płynem Koboclean, a jej oscylacyjne ruchy usuwają kurz oraz plamy brudu w najkrótszym możliwym czasie.

Zacznij nowy tydzień z naszym harmonogramem, a przekonasz się, że sprzątanie „nie boli”.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy