Wiadomości branżowe

Polscy seniorzy zadbają o swój sen

Melatonina to naturalna substancja, która odpowiada za wewnętrzny zegar organizmu. Reguluje ona rytm dobowy, w którym funkcjonuje człowiek. W sytuacji, gdy melatoniny jest zbyt mało, taki rytm dobowy zostaje naruszony. Skutkuje to zaburzeniami snu, a w konsekwencji – bezsennością. Niestety, produkcja melatoniny spada wraz z wiekiem. Dlatego ruszyła kampania „Seniorze! Zadbaj o swój zdrowy sen”, dzięki której polscy seniorzy dowiedzą się w jaki sposób radzić sobie z zaburzeniami snu! Organizowana jest przez Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM Sp. z o.o., przy współpracy z regionalnymi Uniwersytetami Trzeciego Wieku. „Dlaczego budzę się w nocy?”, „W jaki sposób poprawić jakość mojego snu?”, „Jak sprawić, aby sen był zdrowszy?” – na te pytania seniorzy uzyskają odpowiedzi, biorąc udział w kampanii „Seniorze! Zadbaj o swój zdrowy sen”.W październiku ruszyły spotkania organizowane w Uniwersytetach Trzeciego Wieku, podczas których słuchacze uzyskują praktyczną wiedzę na temat kłopotów z bezsennością, a także poznają odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania. Z takimi

Melatonina to naturalna substancja, która odpowiada za wewnętrzny zegar organizmu. Reguluje ona rytm dobowy, w którym funkcjonuje człowiek. W sytuacji, gdy melatoniny jest zbyt mało, taki rytm dobowy zostaje naruszony. Skutkuje to zaburzeniami snu, a w konsekwencji ? bezsennością. Niestety, produkcja melatoniny spada wraz z wiekiem. Dlatego ruszyła kampania ?Seniorze! Zadbaj o swój zdrowy sen?, dzięki której polscy seniorzy dowiedzą się w jaki sposób radzić sobie z zaburzeniami snu! Organizowana jest przez Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM Sp. z o.o., przy współpracy z regionalnymi Uniwersytetami Trzeciego Wieku.

 

?Dlaczego budzę się w nocy??, ?W jaki sposób poprawić jakość mojego snu??, ?Jak sprawić, aby sen był zdrowszy?? ? na te pytania seniorzy uzyskają odpowiedzi, biorąc udział w kampanii ?Seniorze! Zadbaj o swój zdrowy sen?.

W październiku ruszyły spotkania organizowane w Uniwersytetach Trzeciego Wieku, podczas których słuchacze uzyskują praktyczną wiedzę na temat kłopotów z bezsennością, a także poznają odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania. Z takimi wykładami, akcja będzie odwiedzać kolejne miasta aż do grudnia tego roku. 

Skąd biorą się kłopoty ze snem?

Za bezsenność i kłopoty ze snem odpowiada często niedobór melatoniny. To naturalna substancja, produkowana przez człowieka przede wszystkim w nocy. Reguluje ona rytm okołodobowy, czyli cykliczne odbywające się w ciągu jednej doby prace organizmu. Niewystarczająca ilość tej substancji sprawia, że naruszony zostaje rytm dobowy, co skutkuje zaburzeniami snu. Kłopoty z niedoborem pojawiają już po 40 roku życia, kiedy organizm zaczyna produkować jej coraz mniej (pokazuje to tabela poniżej). Dlatego warto zadbać
o uzupełnianie tej substacji. Melatonina zwalcza przyczyny zaburzeń rytmów dobowych, powoduje sen zbliżony do naturalnego, zachowując wszystkie jego fazy, a w konsekwencji ? wywołuje naturalny, fizjologiczny sen.

Jak ułatwić sobie zdrowy sen?

– Traktuj sypialnię? Jak miejsce do spania. Nie oglądaj w łóżku telewizji, nie układaj planów na kolejny dzień.

– Codziennie, a zwłaszcza w weekendy staraj się znaleźć minimum godzinę czasu dla siebie. Chodzi o to, abyś mógł się zrelaksować. Rób wtedy to, co naprawdę lubisz.

– Wyciszaj się już na 2 godziny przed snem: odłóż na bok forsujące aktywności domowe lub sprawy, które budzą Twoje silne emocje.

– Jedz obfite posiłki najpóźniej na 3 godziny przed snem.

– Często wietrz sypialnię.

Ponieważ niedobór melatoniny zwiększa się z wiekiem, na bezsenność narażone są przede wszystkim starsze osoby. Dlatego seniorzy powinni poznać przyczyny kłopotów ze snem oraz dowiedzieć się, w jaki sposób radzić sobie z tym problemem. Dzięki temu będą mogli sprawniej funkcjonować każdego dnia. Tego właśnie dowiedzą się Polacy, dla których emerytura nie oznacza, zwolnienia tempa codziennych aktywności. Organizatorem spotkań jest Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM Sp. z o.o.

A to już wiesz?  Wiosną jedz kolorowo!

 

 

 

 


dostarczył infoWire.pl

Źródło LEK-AM. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy