BIZNES Zdrowie

Pandemiczny egzamin z ochrony zdrowia

Pandemiczny egzamin z ochrony zdrowia
Służba zdrowia zdaje najtrudniejszy egzamin od lat. Wystawiona na stawienie czoła podstępnemu wrogowi, musi reorganizować dotychczasowy model funkcjonowania i jednocześnie wprowadzać zupełnie nowe rozwiązania, również te technologiczne. Jak zmieni się opieka zdrowotna pod wpływem pandemii i jak powinna się do tych zmian

Data publikacji: 2020-06-08, 17:00
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Pandemiczny egzamin z ochrony zdrowia
Kategoria: BIZNES

Służba zdrowia zdaje najtrudniejszy egzamin od lat. Wystawiona na stawienie czoła podstępnemu wrogowi, musi reorganizować dotychczasowy model funkcjonowania i jednocześnie wprowadzać zupełnie nowe rozwiązania, również te technologiczne. Jak zmieni się opieka zdrowotna pod wpływem pandemii i jak powinna się do tych zmian przygotować?

Służba zdrowia zdaje najtrudniejszy egzamin od lat. Wystawiona na stawienie czoła podstępnemu wrogowi, musi reorganizować dotychczasowy model funkcjonowania i jednocześnie wprowadzać zupełnie nowe rozwiązania, również te technologiczne. Jak zmieni się opieka zdrowotna pod wpływem pandemii i jak powinna się do tych zmian przygotować?

System opieki zdrowotnej przechodzi obecnie rewolucję. Jest to czas turbulencji dla zarządzających placówkami, lekarzy i personelu medycznego, ale także samych pacjentów. – Zauważalne są dwa skrajne bieguny w systemie zdrowia. Po jednej stronie mamy problemy kadrowe, sprzętowe i wymagające procedury w opiece nad chorymi na Covid-19 oraz dodatkowy ciężar odpowiedzialności w zapewnieniu bezpiecznego leczenia chorych na inne schorzenia. Natomiast na przeciwległym krańcu jest nowoczesna technologia związana z cyfryzacją i telemedycyną, która przyspiesza przejście opieki medycznej ze świata analogowego do cyfrowego. Oczywiście ten proces trwa już z wieloma sukcesami od lat, ale teraz diametralnie przyspieszył – podkreśla prof. Marcin Czech, Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej.

Kluczowy czas: po pandemii

Obecnie wszyscy działają na podwyższonych obrotach z kluczowym priorytetem: wyjść z pandemii i doprowadzić do uciszenia rozprzestrzeniania się wirusa w społeczeństwie. Jednak okres zaraz po pandemii będzie tak naprawdę najistotniejszy… Eksperci i pacjenci zastanawiają się, jak mają funkcjonować przychodnie, szpitale i inne ośrodki medyczne w naszym kraju. Jak zorganizować ich pracę, aby wrócić do leczenia maksymalnej możliwej liczby chorych w Polsce i jednocześnie zapewnić bezpieczeństwo i uchronić przez powrotem zagrożenia ze strony koronawirusa. Szpitale są jednym z kluczowych punktów zapalanych w rozprzestrzenianiu się wirusa, dlatego ich sprawne funkcjonowanie jest priorytetem dla systemu ochrony zdrowia i całego społeczeństwa. Pandemia pokazała, że nasze szpitale i przychodnie mają ogromną zdolność do sprawnego organizowania się w sytuacji zagrożenia. Często była to „przemyślana improwizaja”, ale skuteczna. Jednak, aby zapewnić ciągłe funkcjonowanie całego systemu, działania muszą być zaplanowane długofalowo, bowiem w kolejce ustawiają się już pacjenci, którzy przez pandemię musieli odłożyć leczenie.

A to już wiesz?  W czasie pandemii Polacy chętniej sięgają po polską żywność. Zwracają też coraz większą uwagę na jej jakość

Cykl spotkań online: „Służba zdrowia w trakcie i po Covid-19”

– Jakie niedoskonałości w systemie zdrowia ujawnił Cocid-19? Jak zorganizować pracę szpitali w czasie i po pandemii? Pytań w zakresie ochrony zdrowia publicznego jest wiele, dlatego wraz ze Szkołą Biznesu Politechniki Warszawskiej organizujemy w czerwcu i lipcu cykl spotkań online z ekspertami, którzy odpowiedzą na te i wiele innych, ważnych pytań. Przez rozmowy na te ważne tematy, chcemy wesprzeć zarządzających placówkami zdrowia i wskazać możliwe rozwiązania – mówi prof. Marcin Czech, Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej.

Profesor Marcin Czech do rozmów na istotne tematy dotyczące ochrony zdrowia w dobie zmagania się z pandemią Covid-19 zaprosił uznanych ekspertów, którzy na co dzień zmagają się z pandemią. O niedoskonałościach w systemie zdrowia porozmawia z dr Beata Jagielską, Wicedyrektorem Instytutu Onkologii W Warszawie. Natomiast temat organizacji szpitali w trakcie i po pandemii poruszy z Piotrem Pobrotynem, dyrektorem Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Zaś o roli płatnika w czasie i po Covid-19 zapyta przedstawiciela Narodowego Funduszu Zdrowia.

Terminy spotkań online:

10 czerwca 2020 r, godz. 16.00: Covid-19. Jakie niedoskonałości w systemie ochrony zdrowia ujawnił? Prelegenci: prof. Marcin Czech, Szkoła Biznesu PW oraz dr Beata Jagielska  Wicedyrektor Instytutu Onkologii w Warszawie.
30 czerwca 2020 r., godz. 16.00: Covid-19. Jak organizować pracę szpitali w czasie pandemii i nie tylko. Prelegenci: prof. Marcin Czech, Szkoła Biznesu PW oraz Piotrem Pobrotyn, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu
14 lica 2020 r., godz. 16.00: Covid-19. Rola płatnika w czasie pandemii i po niej. Prelegenci: prof. Marcin Czech, Szkoła Biznesu PW oraz przedstawiciel Narodowego Funduszu Zdrowia.

Wymagana rejestracja na: biznes.edu.pl

 

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Pandemiczny egzamin z ochrony zdrowia BIZNES, - Służba zdrowia zdaje najtrudniejszy egzamin od lat. Wystawiona na stawienie czoła podstępnemu wrogowi, musi reorganizować dotychczasowy model funkcjonowania i jednocześnie wprowadzać zupełnie nowe rozwiązania, również te technologiczne. Jak zmieni się opieka zdrowotna pod wpływem pandemii i jak powinna się do tych zmian przygotować? Zdrowie

Hashtagi: #BIZNES #

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy