Data publikacji: 2015-07-06
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Nowoczesna platforma dietetyczna od ING Życie
Kategoria: Zdrowie, LIFESTYLE
Zmiana codziennych nawyków to najczęściej spore wyzwanie, dlatego taki proces dobrze jest przeprowadzić pod okiem specjalisty.
Zmiana codziennych nawyków to najczęściej spore wyzwanie, dlatego taki proces dobrze jest przeprowadzić pod okiem specjalisty. Nowatorska platforma dietetyczna oferowana w pakiecie assistance do umów grupowych ING Życie, pomaga użytkownikowi zmodyfikować na korzyść swoje przyzwyczajenia żywieniowe. Dodatkowo zyskuje on dostęp do najnowszych raportów i zaleceń oraz ciekawych artykułów z zakresu dietetyki i aktywności fizycznej.
Jedzenie a zdrowie
Tak jak różnimy się wyglądem, tak różne są też potrzeby naszych organizmów. W trakcie rewolucji we własnej diecie należy pamiętać, że powinna być dopasowana do indywidualnych cech organizmu. Należy zaznaczyć, że złe odżywianie najczęściej daje o sobie znać pod postacią spowolnionego metabolizmu czy niedoboru witamin i minerałów, co w znacznym stopniu wpływa na wygląd oraz ogólne samopoczucie. Ponadto jak informują specjaliści nieprawidłowy jadłospis nawet o 50 procent zwiększa zagrożenie różnymi chorobami[1].
Dieta pod okiem specjalisty
ING Życie realizuje kolejny etap rozbudowywania swojej oferty ubezpieczeń grupowych. Towarzystwo wprowadziło na rynek umowę dodatkową na wypadek nowotworu dla pracownika i jego małżonka. Ponadto umowa gwarantuje pakiet profilaktyczny z dostępem do platformy dietetycznej oraz wsparciem dietetyka. Portal dla ING Życie został przygotowany we współpracy z renomowanymi specjalistami od odżywiania. Postawiliśmy w nim na maksymalną intuicyjność i przyjazną nawigację, co było dla nas niemałym wyzwaniem ze względu na poruszaną tematykę. Bowiem tak ambitny cel, jak ułatwienie klientom zmiany nawyków żywieniowych, wiąże się z koniecznością ubrania czasem skomplikowanej treści w prostą formę. Należy zaznaczyć, że modułowa konstrukcja serwisu pozwala na jego rozbudowywanie o nowe bloki tematyczne np. dotyczące konkretnych dziedzin medycyny, czy włączenie takich funkcjonalności jak czaty, fora, newslettery – mówi Piotr Ruszowski z Modnial Assistance, które przygotowało platformę.
Zakres funkcjonalności
Serwis jest nowatorskim narzędziem pomagającym konsumentom zmodyfikować nawyki żywieniowe, poprzez możliwość oceny swojej aktualnej aktywności fizycznej na bazie specjalnej kalkulacji oraz oceny BMI. Platforma wskazuje również, jakie jest indywidualne zapotrzebowanie na energię (całkowita przemiana materii), propozycję rozłożenia energetyczności posiłków w ciągu dnia, z podaniem właściwej dla użytkownika ilości białka, węglowodanów i tłuszczu w diecie. Klient może ponawiać kalkulacje i monitorować zmiany swojej aktywności w czasie. Serwis pozwala także spersonalizować dietę uwzględniającą różne uwarunkowania takie jak m.in.: proces odchudzania czy podwyższony cholesterol lub ciśnienie tętnicze oraz ciążę.
Efektem wszystkich obliczeń jest szczegółowy raport wskazujący, jakie konkretnie produkty lub ich grupy są wskazane w danej sytuacji, a których spożycie należy ograniczyć. Ponadto uwzględnia on informacje o optymalnej aktywności fizycznej oraz ogólne zalecenia dopasowane do sytuacji użytkownika. Portal zawiera także wskazówki dla żywienia dzieci od niemowląt po nastolatki (z uwzględnieniem specyfiki płci). Co ważne cały projekt ING Życie bazuje na aktualnej wiedzy z zakresu dietetyki, dostępnej również w formie ciekawych artykułów.
W trosce o klienta
Platforma dietetyczna jest dostępna dla klientów w ramach rozszerzonej oferty ubezpieczeń grupowych uwzględniających aż 62 poważne zachorowania, w tym nowotwory. Oferta została dostosowana do specyfiki tego rodzaju ubezpieczeń, gwarantując unikalny na rynku zakres chorób nowotworowych dla mężczyzn i kobiet oraz wypłatę 100% sumy ubezpieczenia na walkę z chorobą po niepomyślnej diagnozie – mówi Przemysław Pakulski, kierownik ds. produktów w ING Życie. W ramach polisy dodawany jest przydatny assistance medyczny, w skład którego wchodzą m.in. domowa wizyta lekarska, transport medyczny, organizacja procesu rehabilitacji i opieki na dziećmi oraz wsparcie psychologa.
[1] Instytutu Żywności i Żywienia
źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Hashtagi: #Zdrowie #LIFESTYLE