Informacja prasowa
Wrocław, 1 czerwca 2021 r.
Nestmedic ma umowę z Medicover
Innowacyjna firma telemedyczna Nestmedic S.A. rozpoczyna współpracę z Centrum Medycznym Medicover. W placówce przy Al. Jerozolimskich 96 w Warszawie ciężarne kobiety będą mogły wypożyczyć system do zdalnego monitorowania dobrostanu płodu – KTG Pregnabit.
Umowa została podpisana na 4 miesiące i obejmuje udostępnienie urządzeń KTG Pregnabit. Pacjentki w ramach odpłatnej usługi będą mogły wypożyczyć mobilne KTG na 2 lub 4 tygodnie. Urządzenie telemedyczne pozwala na przeprowadzanie badania w dowolnym miejscu i czasie, bez konieczności wizyty w placówce medcznej. Usługa dostępna jest 24 h/7. Zapisy KTG są na bieżąco analizowane przez specjalistów Medycznego Centrum Telemonitoringu. Wykwalifikowany personel medyczny jest w stałym kontakcie z pacjentką i w przypadku nieprawidłowości w badaniu wdraża odpowiednie procedury, z wezwaniem karetki włącznie.
– Medicover to m.in. renomowana, sieć placówek medycznych. Rozpoczęta dziś współpraca ma wymiar strategiczny – to kolejny krok ku zwiększaniu świadomości na temat rozwiązań telemedycznych wśród ciężarnych kobiet. Liczymy również, że już niedługo KTG Pregnabit będzie dostępne w kolejnych placówkach tej sieci – zarówno w Warszawie jak i w innych miastach. – komentuje Jacek Gnich, Prezes Nestmedic.
W ostatnim czasie Nestmedic rozpoczął również współpracę z miastem Wrocław, w ramach której ciężarne kobiety będą mogły bezpłatnie wypożyczyć urządzenie KTG Pregnabit.
O Nestmedic:
Nestmedic S.A. jest innowacyjną spółką technologiczną działającą w obszarze telemedycyny i digital health – dynamicznie rozwijających się segmentów rynku medycznego na świecie. Firma opracowała i dostarcza mobilne rozwiązanie telemedyczne do zdalnego badania KTG – system Pregnabit. Na system Pregnabit składają się dwa certyfikowane wyroby medyczne – Pregnabit – mobilne teleKTG pozwalające na rzetelne i bezpieczne pobieranie danych medycznych za pomocą specjalistycznych sond, a także PregnaView, który służy do wizualizacji zapisu KTG według standardów medycznych. Wyjątkowa dokładność wyników badań oraz prostota obsługi umożliwia szerokie zastosowanie rozwiązania. Kolejnym elementem systemu Pregnabit jest pracujące 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, Medyczne Centrum Telemonitoringu, gdzie wykwalifikowany personel medyczny na bieżąco analizuje i opisuje spływające zapisy KTG. W razie zagrożenia zdrowia i życia podejmuje przewidziane procedurami działania, z wezwaniem karetki włącznie. Nieodłącznym elementem systemu jest platforma, na której działa dedykowane oprogramowanie. Gromadzi ono dane przesłane z urządzeń, a następnie, za pomocą zaawansowanych algorytmów, generuje wykresy i umożliwia dostęp do nich lekarzom, położnym, pacjentce i Medycznemu Centrum Telemonitoringu.