Wiadomości branżowe

Czy Twoje serce jest gotowe na powrót z wakacji?

Sezon wakacyjny dobiegł końca i wielkimi krokami zbliża się jesień. Dla wielu z nas oznacza to koniec błogiego lenistwa i powrót do pracy, niekiedy bardzo stresującej. Jak zadbać o serce w tym trudnym momencie? Dieta, aktywność fizyczna i regularne badanie serca – to znakomity sposób na profilaktykę zdrowotną. Jak to zrobić? Telemedycyna Polska proponuje usługę Kardiotele – całodobową opiekę kardiologiczną.Kardiotele to wyjątkowa usługa nie tylko dla osób z dolegliwościami kardiologicznymi, ale również takich, które prowadzą stresujący tryb życia. Umożliwia ona wykonanie badania EKG i przesłanie jego wyników przez telefon – 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Jest to również dobre rozwiązanie dla sportowców i osób starszych – naszych rodziców, czy dziadków. Wiele osób decyduje się na takie urządzenie, chcąc mieć pewność, że w razie potrzeby uzyskają natychmiastową pomoc lekarską. Dzięki zastosowaniu Kardiotele pacjent, w każdej chwili może skonsultować się z lekarzem specjalistą.Poprzez połączenie telefoniczne lekarz odczytuje zapis badania i informuje pacjenta o wyniku. Jeśli

Sezon wakacyjny dobiegł końca i wielkimi krokami zbliża się jesień. Dla wielu z nas oznacza to koniec błogiego lenistwa i powrót do pracy, niekiedy bardzo stresującej. Jak zadbać o serce w tym trudnym momencie? Dieta, aktywność fizyczna i regularne badanie serca ? to znakomity sposób na profilaktykę zdrowotną. Jak to zrobić? Telemedycyna Polska proponuje usługę Kardiotele ? całodobową opiekę kardiologiczną.

Kardiotele to wyjątkowa usługa nie tylko dla osób z dolegliwościami kardiologicznymi, ale również takich, które prowadzą stresujący tryb życia. Umożliwia ona wykonanie badania EKG i przesłanie jego wyników przez telefon ? 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Jest to również dobre rozwiązanie dla sportowców i osób starszych ? naszych rodziców, czy dziadków. Wiele osób decyduje się na takie urządzenie, chcąc mieć pewność, że w razie potrzeby uzyskają natychmiastową pomoc lekarską. Dzięki zastosowaniu Kardiotele pacjent, w każdej chwili może skonsultować się z lekarzem specjalistą.

Poprzez połączenie telefoniczne lekarz odczytuje zapis badania i informuje pacjenta o wyniku. Jeśli wynik badania jest niepokojący, wzywa do pacjenta pogotowie ratunkowe, przekazując dyspozytorowi informacje na temat przebiegu choroby badanego, zażywanych przez niego leków i aktualnego stanu zdrowia. Dzięki takiemu rozwiązaniu, lekarze spieszący do chorego mają kompletne informacje o jego stanie zdrowia, zanim jeszcze do niego dotrą, co zdecydowania ułatwia diagnozę i przyspiesza leczenie. Takie wykorzystanie telemedycyny niesie ze sobą wiele korzyści dla pacjentów i pracowników zakładów opieki zdrowotnej. Obecnie usługą objętych jest kilka tysięcy osób. Centrum Monitoringu Kardiologicznego miesięcznie przyjmuje kilkanaście tysięcy badań.

Kardiotele daje możliwość wykonania badania EKG i przesłania jego zapisu przez telefon dokładnie w czasie trwania subiektywnego poczucia arytmii. Często spotykaną sytuacją w diagnostyce zaburzeń rytmu jest krótkotrwałość objawów, co uniemożliwia dotarcie pacjenta w trakcie arytmii do lekarza. Zdarza się, że pacjenci latami skarżą się lekarzom na napadowe kołatanie serca, ale nigdy nie udało im się wykonać badania EKG w trakcie ich trwania. Dzięki samodzielnemu wysłaniu badań EKG przez pacjenta w momencie, kiedy tego potrzebuje, dyżurujący lekarz jest w stanie zdiagnozować jego serce, a także udzielić odpowiednich wskazówek lub wezwać karetkę pogotowia.

A to już wiesz?  Ekstremalna dawka adrenaliny na wiosnę

Profilaktykę serca warto połączyć z odpowiednią dietą i aktywnością fizyczną. Dieta zdrowa dla serca jest jednym z kluczowych elementów profilaktyki chorób serca. Aby przyniosła oczekiwane efekty powinna być urozmaicona. W codziennym menu powinny znajdować się produkty ze wszystkich grup żywnościowych w odpowiedniej ilości. Specjaliści zalecają również ćwiczenia ? przynajmniej 150 minut na tydzień. Absolutnym minimum powinno być 30 minut dziennie przez 5 dni w tygodniu. Należy dostosować wysiłek fizyczny do swoich możliwości i swojego wieku. Aktywność fizyczna może zmniejszyć ryzyko choroby niedokrwiennej serca, udaru mózgu, cukrzycy, nadciśnienia tętniczego, nowotworu, raka piersi i jelita grubego, a także depresji, która może się nasilać właśnie w okresie jesiennym.

Więcej informacji o usłudze: telemedycynapolska.pl


dostarczył infoWire.pl

Źródło Telemedycyna Polska. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy