LIFESTYLE Zdrowie

Co to jest „Onko-Olimpiada”?

Co to jest „Onko-Olimpiada”?
W dniach 18-21 sierpnia 2016 r., w obiektach sportowych Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, ponad 300 dziecięcych pacjentów z oddziałów onkologicznych będzie walczyło o olimpijskie medale. „Onko-Olimpiada” to jedyna tego typu impreza sportowa na

Data publikacji: 2016-07-29
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Co to jest „Onko-Olimpiada”?
Kategoria: Zdrowie, LIFESTYLE

W dniach 18-21 sierpnia 2016 r., w obiektach sportowych Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, ponad 300 dziecięcych pacjentów z oddziałów onkologicznych będzie walczyło o olimpijskie medale. „Onko-Olimpiada” to jedyna tego typu impreza sportowa na świecie.

Co to jest „Onko-Olimpiada”? Zdrowie, LIFESTYLE - W dniach 18-21 sierpnia 2016 r., w obiektach sportowych Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, ponad 300 dziecięcych pacjentów z oddziałów onkologicznych będzie walczyło o olimpijskie medale. „Onko-Olimpiada” to jedyna tego typu impreza sportowa na świecie.

W dniach 18-21 sierpnia 2016 r., w obiektach sportowych Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, ponad 300 dziecięcych pacjentów z oddziałów onkologicznych będzie walczyło o olimpijskie medale. Zmaganiom małych olimpijczyków, będzie można kibicować w dniach 19-20 sierpnia. VI Międzynarodowe Igrzyska Sportowe „Onko-Olimpiada” to jedyna tego typu impreza sportowa na świecie. Jej pomysłodawcą i organizatorem jest Fundacja Spełnionych Marzeń.

„Z roku na rok rośnie liczba dzieci z chorobami nowotworowymi. Okres walki z chorobą oraz późniejszej rekonwalescencji jest dla nich bardzo trudny, gdyż nie tylko muszą oswoić się z chorobą, ale także nauczyć się żyć z jej ograniczeniami. Aby pomóc chorym dzieciakom w budowaniu poczucia własnej wartości, a w szczególności tym, u których choroba pozostawiła trwały ubytek na zdrowiu, stworzyliśmy »Onko-Olimpiadę«” – powiedział Tomasz Osuch, prezes Fundacji Spełnionych Marzeń. „Udział w zawodach sportowych to nie tylko rehabilitacja ruchowa, ale również możliwość powrotu do normalnego funkcjonowania po przebyciu długotrwałego leczenia. Dzięki »Onko-Olimpiadzie« dzieci oraz młodzież mają okazję celebrować zwycięstwo nie tylko w konkurencjach sportowych, ale także to najważniejsze w ich życiu – wygraną nad chorobą nowotworową” – dodał Tomasz Osuch.

Uczestnicy

„Onko-Olimpiada” jest skierowana do młodych zawodników zmagających się z chorobą nowotworową. Jej uczestnikami są dzieci i młodzież ze wszystkich ośrodków onkologicznych z Polski oraz wybranych z Litwy, Rumunii, Słowacji, Turcji i Ukrainy. W imprezie wezmą udział mali sportowcy z Warszawy (Instytut Matki i Dziecka, Szpital Pediatryczny WUM oraz Samodzielny Publiczny Dziecięcy Szpital Kliniczny), Białegostoku, Bydgoszczy, Chorzowa, Gdańska, Kielc, Krakowa, Lublina, Łodzi, Olsztyna, Poznania oraz Wrocławia.                                                        

A to już wiesz?  Zadbaj o swoje zdrowie i portfel

Przyjaciele „Onko-Olimpiady”

W tym roku wydarzenie objęła Honorowym Patronatem Agata Kornhauser-Duda, Małżonka Prezydenta RP, a wspierać je będą także artyści, m.in. Małgorzata Foremniak oraz Szymon Majewski.

Wolontariusze poszukiwani!

„Bardzo ważnym wsparciem podczas »Onko-Olimpiady« są wolontariusze – są to artyści, pracownicy partnerów oraz osoby indywidualne. Ich zadaniem jest wsparcie drużyn podczas całego wydarzenia, czyli m.in. pomoc w zakwaterowaniu i informowanie o harmonogramie dnia, a także wspólna zabawa z uczestnikami oraz kibicami. Gorąco zachęcamy firmy i osoby prywatne do wsparcia naszej imprezy w charakterze wolontariuszy” – zachęca Tomasz Osuch.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Co to jest „Onko-Olimpiada”? Zdrowie, LIFESTYLE - W dniach 18-21 sierpnia 2016 r., w obiektach sportowych Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, ponad 300 dziecięcych pacjentów z oddziałów onkologicznych będzie walczyło o olimpijskie medale. „Onko-Olimpiada” to jedyna tego typu impreza sportowa na świecie.
Hashtagi: #Zdrowie #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy