Wiadomości branżowe

5 prostych kroków do szybkiego opanowania stresu

Coś wyprowadziło cię z równowagi, zdenerwowałeś się i nie możesz się na niczym skupić, tylko chciałbyś się wyładować? Znasz taką sytuację? Pewnie większość z nas ją zna. Żyjemy w czasach, w których trudno zupełnie wyeliminować stres. Można natomiast nauczyć się małych trików, które pomogą doraźnie i szybko opanować nerwy.5 rzeczy, które powinieneś wykonać, gdy dopadnie cię nagły intensywny stres:1.    OddychanieUspokojenie oddechu to podstawa. Nie jest łatwo to wykonać bez ćwiczeń. Na początku musimy zmusić nasz umysł, by skupił się na tej czynności, po pewnym czasie będzie coraz łatwiej, aż w naturalny sposób zaczniemy w ten sposób reagować na pierwszy stresogenny bodziec. Należy wziąć porządny wdech (przez 4 sekundy), przytrzymać około 4 sekund i wypuścić (powoli prze około 4 sekundy), ćwiczenie

Coś wyprowadziło cię z równowagi, zdenerwowałeś się i nie możesz się na niczym skupić, tylko chciałbyś się wyładować? Znasz taką sytuację? Pewnie większość z nas ją zna. Żyjemy w czasach, w których trudno zupełnie wyeliminować stres. Można natomiast nauczyć się małych trików, które pomogą doraźnie i szybko opanować nerwy.

5 rzeczy, które powinieneś wykonać, gdy dopadnie cię nagły intensywny stres:

1.    Oddychanie

Uspokojenie oddechu to podstawa. Nie jest łatwo to wykonać bez ćwiczeń. Na początku musimy zmusić nasz umysł, by skupił się na tej czynności, po pewnym czasie będzie coraz łatwiej, aż w naturalny sposób zaczniemy w ten sposób reagować na pierwszy stresogenny bodziec. Należy wziąć porządny wdech (przez 4 sekundy), przytrzymać około 4 sekund i wypuścić (powoli prze około 4 sekundy), ćwiczenie powtórzyć, aby dojść do około 7 sekund. Dzięki spokojnemu oddechowi mózg otrzymuje informację, aby się uspokoić i cały organizm zaczyna się rozluźniać.

2.    Wypicie szklanki wody

Skupienie się na jakiejś banalnej czynności, innej niż powód naszych nerwów, pomoże nam nie tylko skierować myśli na inny tor, lecz także da nam kilka sekund na ich uporządkowanie. Tych kilka sekund może być zbawienne, bo dzięki nim kulminacyjny moment najwyższego stresu minie i zacznie opadać. Wtedy łatwiej już sobie z nim poradzić.

3.    Napięcie i rozluźnienie mięśni

Spróbuj napiąć każdy mięsień po kolei i powoli go rozluźniać. To ćwiczenie najlepiej jest trenować w domu, aby w sytuacji stresowej umieć rozpoznawać już reakcję naszych mięśni na stres i jej przeciwdziałać. Skupiaj się na uczuciu, które towarzyszy rozluźnianiu mięśni.

4.    Odpowiedzenie na pytanie: co stanowi problem

Gdy nasze myśli już się trochę uspokoiły możemy spróbować odpowiedzieć sobie na pytanie ? co jest kłopotem w tej sytuacji, czy mam na nią wpływ, jeżeli tak, to co mogę zrobić. Gdy jesteśmy spokojni sytuacja, która przed chwilą wyprowadziła nas z równowagi, często okazuje się nie aż tak groźna, jak nam się zdawało. Można też skorzystać z naturalnych leków, które pomagają wyciszyć się naszemu organizmowi, a nie wpływają nań niekorzystnie, bo wyprodukowane są tylko z naturalnych składników (np. Sedatif PC ? nie otępia i jest polecany przez psychologów).

A to już wiesz?  Nagroda Premiera dla prof. Czyżewskiego z zespołem

5.    Wizualizacja

Nasz umysł nie rozróżnia wyobrażonego przeżycia od tego prawdziwego. Dlatego technika wizualizacji jest często stosowana w terapii. Wyobraź sobie swoje bezpieczne miejsce i skup się przez chwilę na doznaniu, które ci daje. Taką chwilę dla siebie możesz przeżywać wszędzie ? autobusie, pracy, domu. Pozwala to wyciszyć i uspokoić nerwy, a do mózgu dopływają w tym czasie pozytywne bodźce, więc reaguje on produkowaniem hormonów szczęścia.


dostarczył infoWire.pl

Źródło Starcom. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy